רשלנות רפואית בלידה - הפתרון הייחודי של ג'סטיס

טעויות של צוות רפואי במהלך תהליך הלידה עשויות לעלות לכדי רשלנות רפואית בלידה, המצדיקה הגשת תביעה לקבלת פיצויים משמעותיים * אלא שבמרבית המקרים, תביעות רשלנות רפואית בלידה הן תביעות מורכבות ויקרות מאוד להוכחה * המומחים של קבוצת ג'סטיס מסייעים להוביל תביעות רשלנות בלידה להצלחה מוכחת – בלי שהתובעים יוציאו שקל מהכיס * כך זה עובד

רגעי הלידה נחשבים בעיני רבים למרגשים ומאושרים, לצד היותם רגעים של כאב פיזי רב ודריכות מפני סיבוכים רפואיים אפשריים. למרבה הצער, בעבור חלק מהמשפחות, החשש הזה מתממש והשהות בחדר הלידה הופכת לסיוט. לא פעם, הסיבוכים הרפואיים הללו נגרמים בשל טעויות של רופאות ורופאים, מיילדות ומיילדים ויתר חברי הצוות הרפואי שנוכח בחדר הלידה בזמן תהליך הלידה. שגיאות וטעויות כאלה, בהרבה מאוד מהמקרים, עולות לכדי רשלנות רפואית ומצדיקות הגשת תביעה לקבלת פיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה.

תביעות בשל רשלנות רפואית בלידה הן נטל כלכלי

אם לא די בכל הסבל והכאב, הרי שכדי להתמודד עם הנזקים שנגרמים כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה נדרשות המשפחות גם להוציא מיד סכומי כסף נכבדים לטובת הטיפול בנזקים שנגרמו לאם או ליילוד כתוצאה מהרשלנות הרפואית – כמו טיפולים, כיסוי על אובדן פרנסה ועוד; וכדי להשיגם, יש לנהל תביעה משפטית נזיקית סבוכה, מורכבת וגם – מאוד יקרה.

כמו בתביעות אחרות שמוגשות בגין רשלנות של הצוות הרפואי, כך גם במקרה של תביעות שעילתן רשלנות רפואית בלידה נדרש התובע להגיש חוות דעת משפטית מנומקת ומפורטת שעלותה עשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים לצורך תמיכה בתביעתו. לעיתים קרובות, בתביעות רשלנות רפואית בלידה התובע יזדקק למספר חוות דעת כאלה (למשל, בתחומי הגניקולוגיה והמיילדות, הכירורגיה, הפסיכיאטריה ועוד).

כל זאת, בנוסף לעלות יתר הוצאות ניהול ההליך המשפטי; לעלות הטיפול השוטף בילד שניזוק כתוצאה מרשלנות רפואית בלידה, שכמובן לא יכול להמתין לאחר תוצאות ההליך המשפטי, או לעלות שיקום וטיפול ליולדת; וההתמודדות הנפשית המורכבת עם המצב שנוצר, שגם היא לעתים קרובות כרוכה במחיר כלכלי כבד.

במאמר זה נפרט בקצרה מהם המקרים הנפוצים ביותר בהם מתרחשת רשלנות רפואית בלידה, נסביר כיצד יכולה קבוצת ג'סטיס לסייע למתמודדים עם מצב כזה, ונספר על מספר מקרים בהם הייתה קבוצת ג'סטיס מעורבת – והסתיימו באנחת רווחה גדולה של הורים שחוו רשלנות רפואית בלידה.

מה יכול להיחשב לרשלנות רפואית בלידה

במרכזן של תביעות נזיקין לפיצויים כספיים בעילה של רשלנות רפואית בלידה, נמצאות לרוב שגיאות וטעויות שביצעו רופא, מיילד או אח החל מרגע קבלת האם בעודה הרה למחלקת היולדות ועד למספר שעות ולעתים גם ימים מרגע הלידה – ובלבד ששגיאות וטעויות אלה גרמו לנזק קבוע או זמני ליולדת או ליילוד.

הסיבה לרשלנות בלידה יכולה להשתנות: החל ממעורבות או התערבות של הצוות הרפואי שגרמה לנזק, דרך מקרים בהם הצוות הרפואי נמנע מלבצע פעולות נחוצות ביולדת, ועד לטיפול לקוי ברך הנולד בשעות הראשונות לחייו.

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית בלידה

כפי שניתן להבין מההסבר האמור, תביעה בגין רשלנות רפואית בלידה ניתנת להגשה עקב סיבות רבות של התרשלות צוותים רפואיים: בין אם מדובר בשיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות בלידה, העדר נוכחות של רופא בחדר הלידה שגרמה לנזקים ביילוד, בחירה לא נכונה של שיטת הלידה (ניתוח קיסרי/לידה טבעית), טעויות של הרופא המרדים בזמן זריקת האפידורל, שימוש בפרקטיקות רפואיות מיושנות ופסולות במהלך הלידה כגון "שיטת קריסטלר", ועוד.

מקרים נוספים שיכולים בנסיבות המתאימות להצדיק הגשת תביעת פיצויים בשל רשלנות רפואית בלידה הם מקרים בהם נגרמו ליילוד נזקים מלידת ואקום, העדר זיהוי והעדר טיפול במצוקה של עובר כמו למשל במקרים בהם הוא סובל מחוסר אספקה של חמצן, כמות גדולה מידי של מזרזי לידה או של אפידורל, שגיאה בקריאת המוניטור שאמורה הייתה להוביל ללידה מהירה, ביצוע מאוחר או כושל של ניתוח קיסרי, ועוד.

המורכבות של תביעות רשלנות לפיצויים בשל רשלנות רפואית בלידה

תביעות שמוגשות בעילה של רשלנות רפואית בלידה, הן מסוג התביעות המורכבות והסבוכות ביותר להוכחה שקיימות בדיני הנזיקין, ובכלל.

המורכבות בתביעות רשלנות בלידה נובעת בעיקר מכך שכדי לזכות בתביעה, יש להוכיח שהצוות הרפואי אכן התנהל בצורה רשלנית; שלנפגע אירע נזק ממשי; ושקיים קשר סיבתי בין ההתנהלות הרשלנית של הרופאה, אחות או מיילדת, לבין הנזק שנגרם ליילוד או ליולדת. כל זה יוכח באמצעות חוות דעת רפואית, אחת או יותר, בהתאם לצורך, מטעם רופא בכיר, שעליה מבוסס כתב התביעה כולו.

כדי לכתוב את חוות הדעת, קיים אתגר התחלתי נוסף של איסוף כל המסמכים והעדויות שנדרשים להוכחת הטענה של רשלנות רפואית בלידה. לאחר מכן, חוות הדעת תתבסס על התיעוד הרפואי וסיפור המקרה, תשווה אותו לפרקטיקה הרפואית הרצויה, לרבות הפנייה למאמרים הרפואיים העדכניים ביותר, ותוכיח כי הטיפול שניתן חרג מהסטנדרט ולפיכך היה רשלני. חוות הדעת תסכם גם את הנזק שנגרם ליילוד או ליולדת, וחוות דעת נוספת תידרש בדרך כלל כדי להעריך את סכום הפיצוי הכספי הנדרש כדי לכפר על הנזק שנגרם. בדיוק בנקודה קריטית זו, שבלעדיה לא יכולה תביעת רשלנות רפואית בלידה להצליח, נכנסת קבוצת ג'סטיס.

הצלחה בשיטת ג'סטיס בתביעות רשלנות רפואית בלידה 

כפי שניתן להבין ממאמר זה, תביעת רשלנות בלידה, אפילו יותר מתביעות אחרות בגין נזקי גוף או נפש, מחייבת הגשת חוות דעת רפואית אחת או יותר, שהעלות של כל אחת מהן בנפרד יכולה לטפס לסכום של עשרות אלפי שקלים.

בעבר, עלות ניהול הליך תביעת רשלנות רפואית בלידה היווה חסם מרכזי בפני ניזוקים. אלא שכיום כבר קיים פתרון יעיל במיוחד, כמו זה של קבוצת ג'סטיס, שגם מכסה במקום התובע את כל עלויות התביעה, על בסיס הצלחה בלבד (לא זכית – לא שילמת), כולל עלויות חוות הדעת היקרות – ואפילו יכולה לספק את חוות הדעת עצמן, מהמומחים הרפואיים המובילים בישראל (תוך כיסוי העלות שלהם במקום התובע, כאמור). בנוסף, במקרים של פגיעה קשה, קבוצת ג'סטיס מעניקה לנפגעים פיצוי מיידי, כדי שיוכלו לשמור על איכות חייהם לאורך שנות ניהול ההליך. כאמור, ג'סטיס נושאת במלוא הסיכון הכרוך בתביעה, כך שהתובע יכול להגיש את התביעה המבוססת ביותר לבית המשפט ולזכות בפיצוי מקסימלי – והכל במהירות, בלי להוציא כסף מהכיס, בלי התחייבות וללא עלות מראש, כאשר מובטח כי כל סכום שהתובע מקבל מג'סטיס – נשאר שלו בכל מקרה!

כאמור, תביעות רשלנות רפואית בלידה הן מורכבות, וצריך להתייחס אליהן במלוא כובד הראש מבחינה מקצועית. מכיוון שחוות הדעת הרפואית קריטית להצלחת תביעה בגין רשלנות רפואית, בעיקר כאשר מדובר ברשלנות רפואית בלידה, קיים צורך ברור להכין ולהגיש לבית-המשפט חוות דעת מקיפה, מנומקת וטובה. כלומר, חוות דעת שתתבסס על מחקר רחב היקף, מקורות אקדמיים, תאגד את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, תכתב על-ידי מומחה בהכנת חוות דעת לבית-המשפט בעל ותק, ניסיון ושם שהולך לפניו, וכיו"ב. אלא שכדי לקבל חוות דעת כזאת, צריך התובע להשקיע סכומי כסף נכבדים– וכאמור, קבוצת ג'סטיס עושה זאת עכשיו במקומו.

לנצח תביעות  רשלנות בלידה בלי להוציא שקל מהכיס – כך זה עובד

בדיוק בהקשר זה נכנס לתמונה הצורך בגורם בעל ידע מקצועי נרחב ואיתנות פיננסית, אשר יודע לזהות וגם להשקיע בתביעות נזקי גוף ראויות, כמו קבוצת ג'סטיס מבית מיטב.

כשהיא נעזרת בצוות הכולל שופטים בכירים בדימוס ועורכי דין מובילים בעלי ניסיון רב בתחום הרשלנות הרפואית בלידה, מצוידת במומחים הבכירים ביותר בישראל לחוות דעת רפואיות ובעלת עוצמה מקצועית וכלכלית – מסייעת קבוצת ג'סטיס לנפגעים ולתובעים לזכות בפיצויים הגבוהים ביותר ולהשיג צדק במהירות, בקלות ובלי להוציא כסף מהכיס, והכל על בסיס הצלחה בלבד.

בתקופה של אינפלציה, העלאות ריבית ואולי גם מיתון כלכלי, ובזמן שנטילת הלוואה מהבנק היא אפשרות שרק הולכת ומתייקר, ומשאירה את כל הסיכון אצל התובע עצמו – ההסתייעות בקבוצת ג'סטיס, שמעניקה לתובעים 100% ביטחון וראש שקט, ומאפשרת לתובעים לא לשאת כלל בעלויות הכנת חוות הדעת הרפואית או בסיכון הכספי הכרוך בהגשת התביעה, הופכת לאטרקטיבית יותר ויותר.

ההצלחות של קבוצת ג'סטיס בתביעות בשל  או רשלנות רפואית בלידה

מאז הקמתה, ליוותה קבוצת ג'סטיס מאות תיקי רשלנות רפואית בלידה שהסתיימו בפסיקת פיצויים משמעותית לטובת התובע.

כך היה, למשל, במקרה מצער שליווינו ובמרכזו עובר שמת ברחם של אמו וסיכן משמעותית גם את חיי אמו – כאשר הוכח בתביעה כי אם היה מבוצע ניתוח קודם לכן, כל המצב הקשה אליו נקלעה האם לא היה מתרחש. האם קיבלה פיצוי משמעותי, לאחר שהוכיחה כי החלטת הצוות הרפואי בחדר הלידה היא זו שהובילה למצב הקשה שנגרם לה.

וכך היה גם במקרה של ריקי (שם בדוי), שעסק בטיפול רשלני וכושל בעת לידת התינוקת שלה, מה שהביא לתוצאה של שיתוק מוחין ונזק בלתי הפיך לתינוקת. בזכות הליווי שהענקנו לאם, היא זכתה לפיצוי כספי משמעותי בגובה מיליוני שקלים, שיסייע בטיפולים למען התינוקת שנים קדימה.

מעוניינים להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית בלידה? תנו לקבוצת ג'סטיס להשקיע בצדק שלכם. השאירו פרטי קשר, והמקצוענים שלנו ישמחו לחזור אליכם ולברר האם ואיך ניתן לעזור.

קרא עוד
רשלנות רפואית בלידה - סיפורי הצלחה אמיתיים של קבוצת ג'סטיס
סיפורי הצלחה
מקבוצת ג'סטיס

ניתוח קיסרי בהול נדחה שלא לצורך, ההורים יפוצו בכחמישה מיליון שקלים

לקריאה

רשלנות רפואית בזריקת צלסטון להבשלת ריאות

לקריאה

הדרכה לקויה לגבי הנקה הובילה לאסון. המשפחה תקבל פיצוי

לקריאה

רשלנות רפואית בגילוי תסמונת פטאו – טריזומיה 13

לקריאה

הלידה שהסתבכה שלא לצורך והסתיימה בפיצוי עתק

לקריאה

כיסוי הוצאות הליך פונדקאות: השבת המצב לקדמותו – הלכה למעשה

לקריאה

רשלנות בלידה הובילה לכריתת רחם. קרן ג'סטיס מימנה הליך פונדקאות לנפגעת

לקריאה

שיטת קריסטלר: אלימות המהווה עילת תביעה

לקריאה
גלילה לראש העמוד