רשלנות רפואית בהיריון

עבור מרבית המשפחות, תקופת ההריון נחשבת לאחת המרגשות והמעצימות ביותר בחיים – בוודאי אצלנו בישראל, בה אחוז הילודה הוא גבוה יחסית לעולם המערבי

 


רשלנות רפואית במעקב הריון: כשתקופה מרגשת הופכת לטרגדיה

הורים שחוו רשלנות רפואית בהריון שבעקבותיה נגרם להם או ליילוד נזק זמני, קבוע או גרוע מכך – החוויה הזו צבועה כטראומה וחקוקה כאירוע כואב. במקום הרגעים הקסומים עליהם חלמו, הם נאלצים להתמודד עם מציאות קשה ומורכבת, שתלווה אותם לאורך כל חייהם; מציאות שיכלה להימנע לולא התרשלות של רופאים, מיילדים או גורמים רפואיים אחרים שטיפלו בהם בעת מסעם להפוך להורים.

 

רשלנות בהיריון

תביעות בשל רשלנות רפואית בהריון הן מעמסה כלכלית עצומה

אם לא די בהתמודדות עם עצם הטרגדיה, רשלנות רפואית בהריון שמובילה ללידת ילד או ילדה פגועים יוצרת מעמסה אישית וכלכלית כבדה מאוד: לא רק שיכולת העבודה וההשתכרות של ההורים נפגעת בשל החובה להקדיש זמן רב לטיפול בתינוק או בתינוקת הפגועים, על חשבון העבודה – ההורים נדרשים במקביל להוציא סכומי עתק על טיפולים מורכבים וליווי רפואי, בשל הנזק הגופני הגדול.

 

אבל ה"לופ" הכספי לא מסתיים שם. שכן כדי לקבל פיצוי בגין אותם נזקים קשים יש צורך להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון, והגשתה מחייבת את ההורים להוציא עוד עשרות אלפי שקלים בממוצע לתביעה, ולעיתים אף למעלה מ-100,000 ש"ח. התביעות הללו נחשבות ליקרות ולסבוכות ביותר להגשה ולניהול בבתי המשפט מבין כל תביעות הרשלנות הרפואית, מכיוון שהן מבוססות על מספר חוות דעת מורכבות ויקרות.

 

כידוע, לתביעות רשלנות רפואית חובה לצרף חוות דעת, אחת או יותר, מנומקות ומפורטות, רצוי ממומחה רפואי בעל שם ומוניטין, שעלות כל אחת מהן מגיעה לעשרות אלפי שקלים. חוות הדעת מהוות חלק בלתי-נפרד מהתביעה, ומשמשות כבסיס הרפואי לה.

 

חוות דעת איכותית ומנומקת, ממומחה רפואי בעל שם, מגדילה משמעותית את סיכויי התביעה להסתיים בהצלחה. אנחנו בקבוצת ג'סטיס, באמצעות מומחי ג'סטיס אקספרטס, מספקים לתובעים את חוות הדעת הללו. באמצעות קרן ג'סטיס, זרוע ההשקעות בהליכים משפטיים שלנו, אנחנו גם יכולים לכסות במקום ועבור התובעים את כל עלויות חוות הדעת. ובקיצור: רק קבוצת ג'סטיס מאפשרת לכל נפגע, בלי קשר למצבו הכלכלי, להגיש את התביעה האיכותית ביותר לבית המשפט ולזכות בפיצויים הגבוהים ביותר – בלי להוציא אפילו שקל מהכיס, ובלי הסיכון הכרוך בכך.

 

רשלנות בהריון

 

הפתרון של ג'סטיס – מימון משפטי וגישה לחוות דעת מאת המומחים הטובים בישראל

כמו שניתן להבין, תביעות לפיצויים בשל רשלנות רפואית בהריון הן מהמסובכות והיקרות ביותר.

 

קבוצת ג'סטיס, המובילה הישראלית בתחום הרשלנות הרפואית, תומכת בתביעות רשלנות רפואית בהריון מבחינה רפואית וכספית ומלווה אותן להצלחה מוכחת. איך? ג'סטיס מספקת את חוות הדעת האיכותיות ביותר, עליהן מבוססת התביעה, ומכסה את כל עלויות התביעה עבור התובעים על בסיס הצלחה בלבד. כלומר לא פוצית – לא שילמת.

 

אנחנו בקבוצת ג'סטיס מאמינים בידע, בניסיון וביכולות המקצועיות שלנו ושל המומחים שלנו, ולכן עובדים על בסיס הצלחה בלבד. בהמשך המאמר נרחיב עוד על סוגיית חוות הדעת, ונסקור גם כמה מקרים אמיתיים בהם סייענו לתובעים לזכות בפיצויים בגובה מיליוני שקלים.

בזכות ג'סטיס, תובעים שנפגעו מרשלנות רפואית בהריון ובלידה יכולים לזכות בפיצוי הגבוה ביותר  – במהירות, בלי להוציא כסף מהכיס ובלי שום סיכון.

איך אנחנו בוחרים באילו תביעות רשלנות רפואית בהריון לסייע?

אנחנו בג'סטיס שומרים על סלקטיביות גבוהה בנוגע לתיקים שאנו מקבלים לטיפולנו. אנחנו מטפלים רק במקרים שמצאנו מוצדקים ואמיתיים. אין לג'סטיס מגבלה לגבי כמות התיקים השנתית, ובכל שנה אנחנו בג'סטיס מקבלים ומטפלים באלפי פניות.

מהי רשלנות רפואית במעקב הריון?

במרכזה של תביעת נזיקין לפיצויים בעילה של רשלנות רפואית בהריון עומדות שגיאות וטעויות רשלניות של הצוות הרפואי – שכתוצאה מהן נגרם נזק קבוע או זמני לעובר, לתינוק או ליולדת.

 

בתיקי רשלנות רפואית בהריון התביעה לפיצויים עוסקת בנזק שנגרם ונוצר עוד בטרם הלידה – כמו מחדל בבדיקות המעקב והאבחון המקדים שיש לבצע. מקרים של רשלנות רפואית בהריון יכולים להיגרם כתוצאה ממעורבות של הצוות הרפואי שגרמה לנזק, או ממניעת טיפול חשוב עקב אי-ביצוע פעולות או חוסר מעקב אחר נהלים, למרות שהיה בכך צורך.

תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בבמעקב הריון? סיבות אפשריות רבות

יש עילות רבות ושונות להגשת תביעות רשלנות של צוות רפואי במעקב הריון. רובן ככולן קשורות להתרשלות צוותים רפואיים: אי-הפנייה לביצוע בדיקות (כמו בדיקות גנטיות), מומים שהיו אמורים להתגלות בבדיקות ההריון אך לא אותרו, נזקי פגות, שגיאה באבחון מחלות גנטיות ועוד.

 

כך למשל, יכולות תביעות לפיצויים עקב רשלנות רפואית בהריון לכלול טענות לרשלנות בביצוע סקירת מערכות מוקדמת, או סקירת מערכות שנייה; התרשלות רפואית שהובילה ללידה שקטה או לידה מוקדמת; טעויות בבדיקות הדופק של העובר; רשלנות רפואית בבדיקות מי שפיר, חלבון עוברי ושקיפות עורפית – או ביצוע לקוי של בדיקות שונות כמו דימות (אולטרסאונד) שהוביל לנזק או מנע מההורים מידע על מצב רפואי שהצריך טיפול או התייחסות כבר בתקופת ההריון; ועוד.

"הולדה בעוולה" – מהעילות הנפוצות להגשת תביעת רשלנות בהריון

תביעה על רקע הולדה בעוולה משמעותה כי הצוות הרפואי שהיה אמון על אבחון בעיה רפואית של העובר במהלך תקופת ההריון, כשל בזיהוי הבעיה. בתביעות הולדה בעוולה נטען כי לו ידעו ההורים המצפים בזמן ההריון את מה שהתברר רק אחריו – הם היו מפסיקים את ההריון ובכך חוסכים מעצמם את הקושי והכאב העצומים שנגרמו למשפחה ולילד/ה, שצפויים לסבול ממצב רפואי קשה כל ימי חייהם.

 

רשלנות בהריון אינקובטור

 

חוות דעת רפואית מהימנה או: המורכבות של תביעות לפיצויים בשל רשלנות רפואית בהריון

כאמור, תביעות רשלנות רפואית בהריון הן מורכבות, סבוכות ויקרות להוכחה. בדיוק לשם כך הוקמה קבוצת ג'סטיס.

 

כדי לזכות בתביעת רשלנות רפואית במעקב הריון יש להוכיח כי הצוות הרפואי אכן פעל באופן רשלני; שלנפגע נגרם נזק משמעותי; ושקיים קשר סיבתי ברור בין הרשלנות הרפואית לבין הנזק שנגרם. כלומר יש להוכיח שאם שהצוות הרפואי היה נוהג אחרת הנזק היה נמנע. במקרים בהם הטענה היא ל"הולדה בעוולה" – יש להוכיח כי לו כל הפרטים היו ידועים להורים בזמן אמת, הם היו בוחרים להפסיק את ההריון.

 

הוכחה זו נעשית באמצעות חוות דעת רפואית מפורטת, לעיתים אף כמה חוות דעת שונות. חוות הדעת הרפואית מבוססת על מאמרים רפואיים, ומסבירה מדוע מבחינה רפואית הטיפול שניתן היה רשלני, או שחרג מהסטנדרט המקובל, או שאפילו נגד את הפרקטיקה הרפואית המקובלת. בנוסף, חוות הדעת מסכמת את הנזק שנגרם ליילוד ו/או לאם, וגם מוכיחה את הקשר הסיבתי בין עצם הרשלנות לבין הנזק שנגרם.

 

לעיתים כאמור יש צורך במספר חוות דעת, ולעיתים גם בחוות דעת מורכבות מבחינה רפואית, בהתאם לנתוני התיק ולנזק שנגרם. חוות דעת רפואיות אפשריות, יכולות להיות בין היתר בתחומי הגניקולוגיה והמיילדות, אולטרסאונד, כירורגיה, פסיכיאטריה, רפואת משפחה ועוד.

מימון חוות דעת רפואית וליווי תביעות רשלנות רפואית בהריון: מגיע לך ג'סטיס!

מכיוון שחוות הדעת הרפואית כמו גם זהות המומחה שכתב אותה קריטיים להוכחת התביעה ולזכייה בתיק, על חוות הדעת להיות מקיפה, מנומקת ומבוססת על מחקר מקיף כמו גם מקורות אקדמיים.

 

חוות הדעת מחילה את הסטנדרט הרפואי הראוי על נסיבות המקרה הנידון ומסבירה היכן בדיוק הייתה הרשלנות. על המומחה שכותב את חוות הדעת להיות בעל ניסיון בפרקטיקה האמורה ומעודכן בחידושים האחרונים בתחום המומחיות הנדרשת. בנוסף חשוב שיהיה מנוסה בכתיבת חוות דעת לבית המשפט ובמתן עדות בבית המשפט במקרה הצורך. מובן שהמומחה צריך להיות גם בעל מוניטין, כדי שחוות דעתו תקבל את המשקל הראוי בבית המשפט.

לא כל רופא מומחה יכול להפיק חוות דעת רפואית איכותית מספיק להוכחת רשלנות רפואית בהריון

כפי שהבנו, בית המשפט מייחס חשיבות רבה לחוות דעת של רופאים מומחים בכירים בעלי מוניטין. קבוצת ג'סטיס המלווה אלפי תביעות בשנה באחוזי הצלחה הגבוהים בישראל, מחזקת מאגר ידע ללא תחרות באשר לזהות המומחים המתאימים לכל תביעה, שיהיו בעלי הסיכויים הטובים ביותר לייצר את התוצאות המקסימליות.

השירות של קבוצת ג’סטיס לתובעות רשלנות רפואית בהריון

המודל של ג'סטיס, שמבוסס על הצלחה בלבד, עוזר לנפגעים ולתובעים לקבל את יומם בבית המשפט ולזכות בפיצויים הגבוהים ביותר – בלי להסתכן ולשבור חסכונות, בלי סיכון, בלי להוציא כסף מהכיס ובלי התחייבות. ג'סטיס שינתה את מאזן הכוחות המסורתי בתחום ובשנים האחרונות עזרה לנפגעים לזכות בפיצויים בהיקף מצטבר של מאות מיליוני שקלים – בנוסף לקבלת הכרה בפגיעתם ולקבלת צדק.

 

תביעות שאושרו על ידי הצוות המקצועי שלנו זוכות לכיסוי מלא של כל עלויות התביעה (לרבות עלויות חוות הדעת הרפואיות היקרות) – בנוסף, במקרים המתאימים, ג'סטיס מעניקה לנפגעים פיצוי מיידי המסייע להם לכסות את הוצאותיהם השוטפות הנלוות לתביעה, כדי שיוכלו להתמקד בהחלמה ובדאגה למשפחה, ולהחליף את החרדה הכלכלית בראש שקט. מכיוון שג'סטיס עובדת על בסיס הצלחה בלבד, כל סכום שהנפגעים קיבלו – נשאר שלהם בכל מקרה.

איך אנחנו עושים את זה?

את קבוצת ג'סטיס הקימו שופטים בדימוס ועורכי דין בכירים, בעלי ידע וניסיון רבים. ג'סטיס גם נעזרת בטכנולוגיות ייחודיות שפיתחה ובסטטיסטיקות בלעדיות כדי לשפר את סיכויי התיקים להסתיים בהצלחה. בזכות יכולות אלה הפכה ג'סטיס במהירות למובילה הישראלית בתחום נזקי גוף ורשלנות הרפואית בפרט, ספציפית בתביעות רשלנות רפואית בהריון וכן רשלנות רפואית בלידה.

ההצלחות של תובעי ג'סטיס בתביעות רשלנות רפואית בהריון

הודות למומחים המקצועיים שלה ולשיטת העבודה החדשנית, ליוותה קבוצת ג'סטיס מאז הקמתה נפגעים רבים שקיבלו פיצויים משמעותיים, באחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

 

כך למשל, היה למשל במקרה של עירית (שם בדוי), אשר לקתה ברעלת הריון שלא טופלה בזמן, וילדה תינוק שסובל משיתוק מוחין ומפיגור שכלי. עירית ומשפחתה פוצו ב-5 מיליון ש׳׳ח.

 

גם הטיפול בעניינו של אורון (שם בדוי), בנה של אישה מבוגרת שנכנסה להריון מבלי שיבוצעו לה בדיקות גנטיות נדרשות מתאימות, ונולד עם תסמונת דאון, הסתיים בקבלת פיצוי עתק של 3.7 מיליון ש׳׳ח לזכות אורון ומשפחתו.

 

הצלחה נוספת שזכינו ללוות, נוגעת לתינוק שבשל רשלנות רפואית בבדיקות ההריון – נולד עם בעיות רפואיות קשות, שהצריכו את המשפחה לטוס למספר מדינות לצורך ביצוע ניתוחים דחופים, מורכבים ויקרים, כדי להקל על תינוקם שסבל משיתוק מוחין ומפיגור שכלי קשה. לאחר הליך מזורז יחסית, התינוק ומשפחתו פוצו ב-6.4 מיליון ש׳׳ח.

 

מקרה נוסף אותו ליווינו, שהסתיים לאחרונה בפיצוי משמעותי למשפחה של 1.5 מיליון ש׳׳ח, נגע לעובר שמת ברחם של אמו וסיכן משמעותית גם את חייה – כאשר הוכח במשפט שאם היה מבוצע ניתוח קודם לכן, המצב הקשה אליו נקלעה האם לא היה מתרחש, ואף העובר היה נולד בריא.

מידע חשוב

ג'סטיס אינה עוסקת במתן אשראי ואינה מספקת שירותים מקצועיים.

קרא עוד
רשלנות רפואית במעקב היריון - סיפורי הצלחה של לקוחות ג'סטיס
סיפורי הצלחה
מקבוצת ג'סטיס

תסמונת דאון: מתי מגלים ומתי אי-אבחון הוא רשלנות רפואית בהריון

לקריאה

חך שסוע לא זוהה בזמן, משפחת התינוק תפוצה במאות אלפי שקלים

לקריאה

בדיקת אקסום: הרופא לא הסביר כמה הבדיקה חשובה

לקריאה

ספינה ביפידה שהובילה לתיק רשלנות רפואית

לקריאה

ריבוי מי שפיר ומקרים של רשלנות רפואית באבחון וטיפול

לקריאה

רשלנות רפואית בבדיקות גנטיות לפני ההריון

לקריאה

רשלנות רפואית בביצוע בדיקות סקר גנטיות ותוצאותיה האפשריות

לקריאה

פיצויים עקב רשלנות רפואית במעקב הריון

לקריאה

פיצוי עתק עקב רשלנות רפואית בהריון

לקריאה

רשלנות רפואית בהריון שהובילה לשיתוק מוחין

לקריאה
גלילה לראש העמוד